en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi ya da saç nakli; yaşın ilerlemesi, genetik ya da hastalık ve kaza gibi çeşitli etkenler sonucu saç kaybı yaşayan kişilere yönelik gerçekleştirilen ve saçların tekrar sağlıklı ve doğal bir şekilde çıkmasını hedefleyen estetik operasyonları kapsayan geniş bir terimdir. Tarihleri 19. yüzyıla kadar uzanan saç ektirme operasyonları, 20. yüzyılın sonlarında yeni tekniklerin gelişmesi ve yaygınlaşması ile daha popüler hale gelmiştir. Günümüzde dünyada ve ülkemizde birçok insan saç nakli yaptırmakta ve olumlu sonuçlar elde etmektedir.

Saç ekimi ameliyatı, diğer birçok estetik operasyona göre daha basit, hasta için daha az yıpratıcı ve iyileşme süreci daha rahat geçen bir işlemdir. Genel bir tanımını yapmak gerekirse saç nakli, vücuttaki göğüs, kol, bacak ve özellikle de ense bölgelerinden alınan dökülmeye dirençli saç köklerinin, saç eksikliği olan bölgeye aktarılması ile gerçekleştirilir.


Saç Ekim Yöntemleri

  • Günümüzde, FUT ve FUE olarak bilinen iki popüler saç ektirme yöntemi vardır:


FUT(Follicular Unit Transplantation – Foliküler Ünite Transplantasyonu) olarak bilinen yöntemde, enseden bant halinde bir saç şeridi çıkartılır. Daha sonra köklere ayrıştırılan saçlar, ekimin yapılacağı alana nakil edilir. FUE’ye göre daha eski olan bu yöntemde, saç alınan bölgede yara izi kalabilir, geçici bir uyuşukluk ve his kaybı meydana gelebilir.

Teknolojinin gelişmesi ve FUE yönteminin yaygınlaşması ile birlikte, FUT yöntemi artık profesyoneller tarafından pek önerilmeyen ve dolayısıyla fazla tercih edilmeyen bir uygulama haline gelmiştir.

Bugün saç ektirme operasyonlarında en sık tercih edilen ve en efektif yöntem olarak bilinenFUE’de(Follicular Unit Extraction – Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) ise, donör bölgedeki kıl kökleri, FUT yönteminde yapılanın aksine blok olarak değil, tek tek alınır ve ekim yapılacak bölgeye yine tek tek ekilir. Bu işlemler, milimetrik aletler kullanılarak gerçekleştirilir.

Saç Ekim Aşamaları :

Öncelikle, ekim işleminde kullanılacak köklerin alınacağı bölge, saçlar çok kısa kalacak şekilde traş edilir.

  • Greftler (saç kümecikleri),  donör bölgeden, manuel punch ya da mikromotor denilen milimetrik cerrahi cihazlar ile alınır. Alınan greftler, korunabilmeleri için, içinde besleyici bir sıvı bulunan bir kaba yerleştirilirler. Greftler, ekim işleminde kolaylık ve isabet sağlaması açısından; tekli, ikili ya da birkaç kök içeren gruplara ayrılırlar.
  • Saç ekiminin yapılacağı alan, köklerin ekileceği kanallar açılır. Donör bölgede açılacak kanal sayısı ile ekilecek greftlerin sayısı eşit olmalıdır. Açılacak olan kanalların açısının doğru belirlenmesi, saçların doğal görünmesi bakımından büyük önem taşır. Ayrıca kanal açma işlemi esnasında, doğal bir saç çizgisi meydana getirmek de önemlidir. Sonraki aşama ise greftlerin ekilmesidir.
  • Ekimin yapılacağı bölgede, tam olarak hangi noktalara kaçlı greftlerin ekileceğini bilmek önemlidir. Örneğin; doğal bir görünüm için ön saç çizgisine tekli greftlerin, arka bölgelere ise çoklu greftlerin ekilmesi idealdir.
  • FUE yöntemi ile gerçekleştirilen ortalama bir saç ekim seansı 5 – 9 saat kadar sürebilir. Bu süre içerisinde ekimi yapılacak greft miktarı 3000 – 5000 arasında değişebilir. Kişinin ihtiyacına göre, tek bir seans yeterli olabileceği gibi, seansların sayısı iki ya da üçe de çıkartılabilir.

Kalite ve güvenin, hijyenle buluştuğu merkezimizde, uzman ellerde güzelliğinize farkındalık katın.

GÜZEL GÖRÜNMEK

SANATTIR

0 (212 ) 325 00 33 

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz...

 

(0212) 325 00 33


 
 

İLETİŞİM

MERKEZİMİZ

Bizi Buradan Takip et...

Nispetiye Mahallesi Aytar Cd.  No:36/4

Beşiktaş/İstanbul

(0212) 325 00 33


Copyright 2018©ZARADİS BEAUTY ETİLER.Tüm hakları saklıdır.

 

0 (212 ) 325 00 33 

3621