en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
Dövme Silme


Dövme Silme Nedir ve Nasıl Uygulanır?

​​

Dövme silme tedavisinde Q-swithched Nd YAG lazer kullanılır. Lazer atışları ile dövme boyası (pigmentler) parçalanır ve küçük parçalara ayırılır. Bu küçük parçalar daha sonra vücuttaki bazı hücreler tarafından sindirilerek yok edilir.

Siyah ve lacivert renklerdeki dövmeler lazer ile dövme silme uygulamasına daha iyi yanıt verir. Ancak sarı, pembe, yeşil, mor renkler ve bunların yakın tonları kolay silinemez.

Dövme yapan kişilerin farklı maddeler kullanması nedeniyle tüm siyah renkte dövmeler laser uygulamasına aynı yanıtı vermeyebilir. Tedavi süresi uzayabilir.

Dövme silme uygulaması için en ideal hastalar açık tenli, güneşten bronzlaşmamış, siyah, lacivert renklerde en az bir yıllık dövmesi olan kişilerdir. Eski dövmeler laser tedavisi ile daha kolay silinir.

Amatör dövmelerin silinmesi için 4-6, profesyonel dövmeler için 6-10 seans uygulama yapılması gerekir. Ancak kısa süre önce yapılmış dövmeler için daha çok seans gerekebilir. Seanslar 4-6 hafta aralıklarla yapılır.

Tedaviden önce cilt anestezik kremle uyuşturulur ve işlem sırasında soğuk hava uygulanarak ağrı hissi azaltılır.
Dövme silme uygulaması sırasında dövmenin geçici olarak beyazlaşması lazer uygulamasının etkili olduğunu gösterir.

Lazer tedavisi sonrasında uygulama alanında  kısa süreli (7-14 gün) kanama, su toplaması, kabuklanma görülebilir.

Lazerle dövme silme uygulamasından sonra  antibiyotikli krem, deriyi onarıcı bir krem ve güneşten koruyucu kullanılması gerekir. En az 2 gün süreyle sıcak su, buhar banyosu ve saunadan uzak durulmalıdır. Cilt üzerindeki kabuklanma düzelinceye kadar havuza ve denize girilmemelidir.Kalite ve güvenin, hijyenle buluştuğu merkezimizde, uzman ellerde güzelliğinize farkındalık katın.

GÜZEL GÖRÜNMEK

SANATTIR

0 (212 ) 325 00 33 

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz...

 

(0212) 325 00 33


 
 

İLETİŞİM

MERKEZİMİZ

Bizi Buradan Takip et...

Nispetiye Mahallesi Aytar Cd.  No:36/4

Beşiktaş/İstanbul

(0212) 325 00 33


Copyright 2018©ZARADİS BEAUTY ETİLER.Tüm hakları saklıdır.

 
3209